Ти не повіриш ...

MiWZUA.COM - це дійсний життєвий драйв

 

   

wzooks fb
Моренко О.О.

Технології організації методичного забезпечення навчального процесу школи (допомога вчителю).

   
    RANOK 01    
   

Не можна уявити зараз людину, що не розуміє поняття «електронна книга». Змінилися вага, розмір, зручність, ну і ціна електронних версій книг. Тепер в будь-якому планшеті може поміщатися більше сотні текстів. Це можуть бути журнали, газети і, звичайно ж, книги.

Але з розвитком техніки з'явилося кілька проблем, які кожному користувачеві потрібно вирішувати самостійно. По-перше, зібрання великої кількості книг може просто заплутати. Як правило, назви файлів пишуться латинськими літерами. Інший раз через це знайти потрібну книгу у себе в архіві вельми непросто. Не кажучи вже про те, що ти не завжди можеш згадати, яка книга про що оповідає.

По-друге, зараз немає такого універсального формату, який підтримувався б усіма пристроями. За винятком TXT, але цей формат не зможе порадувати різними шрифтами і картинками. Тому книги необхідно конвертувати в той формат, який розуміє саме ваш пристрій.

Обидві проблеми разом вирішує програма Calibre. Це своєрідна база різних книг, випущених по всьому світу. Calibre відноситься до того виду універсальних і доступних для безкоштовного скачування програм, які беруть на себе всі проблеми і стають незамінним помічником у будь-якій ситуації. Але програма для створення каталогів це лише інструмент для плідної праці (див. скріншоти).

В сучасних методиках навчання провідна роль віддається не процесам пасивного сприйняття інформації від вчителя або з підручника, а її активним формам пізнання, самостійній переробці освітніх матеріалів, їх використанню, оформленню, розповсюдженню, поширенню власного набутого досвіду. При цьому в більшості методів на перший план виходять завдання пошуку і аналізу інформації, формулювання і оформлення виводів, навики групової роботи. Інформаційних освітніх ресурсів дуже багато і доступ до цих ресурсів вже не є проблемним. Ось чому кожному вчителю необхідна грамотна методична допомога в користуванні усіма можливими джерелами сучасних знань.

Електронний підручник надає широкі можливості використання цих методів в процесі навчання, зокрема за рахунок надання доступу до більшої кількості матеріалу і використання автоматичних засобів пошуку. Наявність таких технічних можливостей дозволяє створити методику використання електронного підручника, орієнтовану на застосування нових педагогічних технологій.

Технологія «Електронний портфель учителя» - це комплект документів, що складаються з нормативних та правових документів, методичної літератури, самостійних і контрольних робіт, тестів, анкет, освітніх проектів, то що. Саме технологія «портфеля» покликана забезпечити досягнення кожним учителем наступної мети – підбір індивідуальних завдань своїм учням та систематизація матеріалів у власному «портфелі учня», шляхом створення сприятливих умов для формування його власного «багажу» знань.

Поповнення «електронного портфеля учителя» в основному відбувається за рахунок електронного видавництва «Ранок». Саме це видавництво уже 17 років випускає навчально-методичну літературу для вчителів та учнів загальноосвітніх навчальних  закладів. Творчий колектив видавництва усвідомлює відповідальність компанії, яка працює для розвитку та освіти дітей. Видавництво має сайт для ефективного та актуального інформування усіх, хто зацікавлений, про сучасні тенденції в освітній сфері.

   
   

RANOK 02

RANOK 03

   
   

«Електронний портфель учителя» як і «електронний портфель учня» - це сучасні інструменти оцінювання пізнавальної і творчої праці особистостей. На підставі вищевикладеного можна сказати, що реалізація в рамках електронного підручника методів і засобів, напрацьованих при створенні і експлуатації інформаційних систем, що дозволяють повною мірою використовувати потенціал сучасних технічних засобів навчання, могла б серйозно підвищити ефективність викладання навчальних предметів, готувати людей до життя і роботи в рамках сучасного суспільства.

Електронний підручник перетворюється із засобу програмованого навчання у відкриту інформаційну систему. Істотну роль при цьому може зіграти можливість аналізу і доповнення матеріалів, що входять в підручник. Подібна робота, пов'язана з аналізом і пошуком матеріалу, здатна поліпшити якість засвоєння матеріалу підручника. При цьому програмний комплекс Calibre, що реалізовує роботу електронного підручника є важливим, але не єдиним компонентом цього рішення. Істотне значення має технологія його розробки і використання.

При використанні технології, що надає можливості активної обробки матеріалу і методики, орієнтованої на таке застосування, можна чекати істотного поліпшення кількості і якості запам'ятовування матеріалу, зміни відношення до того, що вивчається предмет і формування навиків самостійного пошуку вирішення поставлених завдань.

Використання в електронному підручнику різних засобів представлення матеріалу і способів його угрупування і уявлення вчиться дозволить значно підняти ефективність сприйняття за рахунок індивідуального підходу до кожного учня, що в звичайному «паперовому» підручнику неможливе.

   
    calibre 01    
    сайт програми: http://calibre-ebook.com/    
   
Про програму Calibre та її можливості.
   
       Calibre це вільне кроссплатформне додаток з відкритим вихідним кодом розроблене для користувачів електронних книг з великою кількістю можливостей. Calibre надає можливість управління вашою колекцією книг. Можна сортувати і шукати книги по метаданих. Концепція програми - безліч однакових книг в різних форматах представлені як одна книжка в бібліотеці. Calibre підтримує конвертацію з купи форматів в купу інших.Зараз програма підтримує вже безліч пристроїв. При синхронізації Calibre сама вибирає найбільш відповідний формат або якщо немає потрібного - конвертує в необхідний. Також додає в рідер всі потрібні метадані та інформацію про серії книг.    
   
Скріншоти програми
   
    calibri books 01  calibri books 01a  calibri books 01b  calibri books 01c  calibri books 02  calibri books 02a  calibri books 02b  calibri books 02c  calibri books 03  calibri books 04  calibri books 04a  calibri books 05  calibri books 05a  calibri books 06       
   

   

 

 назад  вгору  початок 

   это быстрый и надежный платный хостинг         bus opp icon growth